17 січня - всесвітній день дітей-винахідників! Діти отримали грамоти від організаторів "Інженерного тижня". Але - це тільки початок для нас. На наступному тижні ми з учнями продовжимо виготовлення нових моделей.
Як це було? Стартували 13 січня, оскільки відправною точкою для «Інженерного тижня» обрали
організатори день народження Сергія Корольова, який народився 13 січня, але 113 років тому.
- На цьому тижні учні 2-Б класу Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 виготовляли саморобні музичні інструменти. З коктейльних паличок - "пан-флейти", з пластикових ложок та капсул з Kinder Surprise - "маракаси". Випробували їх під час слухання музики. Дізналися, що маракаси прийшли до нас із Африки та Південної Америки, виготовляли їх із тикви сорту калабаш. Міркуємо ще, як їх прикрасити.
- Новий виклик - "Лабіринт". Пробуємо складати лабіринти з конструктора ЛЕГО. Випробуємо в парі, а в понеділок створимо лабіринти в команді.
- Командна гра "Паперовий ланцюг" у 2-Б класі Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Командам дали по 2 листи А-4 з проханням виготовити найдовший ланцюг. Робота кипіла: міряли, нарізали смужки, клеїли. Переможців підтримали оплесками. Провели ще й свій (спрощений) варіант гри - "Найдовша доріжка".
- Учні виготовили штучний сніг. Виліпили кумедних Сніговичків. Провели "Крош-тест". Будемо чекати справжнього снігу, щоб ще вправлятися у створенні снігових фігур.
- учні 2-Б класу Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 попрацювали на цьому тижні в конструкторському бюро класу, виготовили та випробували паперові моделі літаків та ракет. Працюємо тепер над вдосконаленням своїх виробів.
Що саме допомогло видатному конструктору досягти, в прямому сенсі слова, космічного успіху.
Якби Сергій Павлович жив сьогодні, The Guardian точно б взяли в нього інтерв’ю та опублікували його Правила життя
⭐ «Не втрачайте можливість побачити щось нове – це може змінити ваше життя».
Наприклад, долю Корольова, скоріше за все, визначив польот на аероплані Уточкіна, свідком якого він став в чотирирічному віці.
⭐ «В світі є не так багато обставин, які можуть стати сильнішими за ваші бажання».
Гімназію, в якій Сергій Корольов встиг провчитися лише рік, закрили через початок революції 17-го року. З того моменту Сергій навчався вдома. Сьогодні ми б назвали його хоумскулером.
⭐ «Рано не буває».
Проєкт свого першого безмоторного літака Сергій Корольов розробить в 17 років. Офіційна комісія розглянула його та рекомендувала до будівництва.
⭐ І знову «Рано не буває».
Корольову було всього 26, коли він став заступником директора, ми б сказали інноваційного, Реактивного науково-дослідного інституту.
⭐ «Не здавайтеся, навіть у найскладніші моменти».
Нам всім відомо про ті шість років, які Корольов провів у в’язниці і про те, що навіть в цих умовах, він не переставав бути авіаконструктором.
⭐ «Створюючи щось нове, думайте не лише про функціональність, а й про те, які емоції буде викликати ця річ».
Знаєте чому перший супутник Землі має форму кулі? Під час однієї з суперечок в КБ, стосовно форми супутник, Корольов сказав: «Куля, її форма, умови обтікання з точки зору аеродинаміки вивчені досконально, відомі всі плюси та мінуси. Але справа не в цьому. Зрозумійте, він буде першим! Коли люди побачить штучний супутник, він повинен викликати у всіх добрі почуття. Що може бути виразніше за кулю? Він буде близьким до форми небесних тіл Сонячної системи. Люди сприймуть супутник як символ космічної ери.»
⭐ «Рухайтесь так швидко, як тільки зможете».
Під час запуску першого штучного супутника Землі, США відстали від команди Сергія Корольова всього на 4 місяці, а Юрій Гагарін полетів у космос лише на три тижні раніше ніж американець Алан Шепард.
⭐ І на останок найважливіше: «Оцінки не головне».
Хоча, через засекреченісь інформації, Нобелівський комітет свого часу не зміг отримати від керівництва держави інформацію стосовно справжнього імені та прізвища конструктора, а тому не включив його у перелік кандидатів і Корольов втратив можливість стати Нобелівським лауреатом, тим не менш, сьогодні його знає весь світ.